S T O C K H O L M 

Gå med i Greet Her 💜

Vi vill stärka kvinnan i näringslivet

Greet Her är ett nätverk för kvinnor som jobbar inom sälj och marknad

Det här får du som medlem i nätverket
 
- Ett starkt kvinnligt nätverk inom sälj & marknad
 Bygg relationer med likasinnade kvinnor som delar dina ambitioner och utmaningar.
 
- Förtur till våra events
 Säkra din plats på kvartalets nätverksträffar, workshops och mini-crashcourses innan de öppnas för allmänheten.
 
- Exklusiva tips & branschinsikter
 Få nyhetsbrev med konkreta råd, inspiration och verktyg som stärker dig i din yrkesroll.
 
- Värdefulla kontakter – på riktigt
 Ta del av ett forum och träffar som ger dig tid och möjlighet att knyta relationer som utvecklar både dig och din karriär.
 
- Coachinglotteri
 Varje kvartal lottas 1 timme personlig coaching med Therese — med fokus på att hjälpa dig driva in mer sälj.
 
- Utveckling som märks i vardagen
 Tillgång till workshops och mini-crashcourses fyllda med praktiska metoder du kan använda direkt i ditt arbete.

 

 

 

*Vi kommer dra en vinnare från listan slumpmässigt varje kvartal

Registrera dig här


Tack! Du är nu medlem i Greet Her! 💜


Du är nu med och stärker kvinnors kraft och inflytande i näringslivet. Vi är superglada att ha dig i nätverket och ser fram emot att träffa dig på vårt nästa event!

Tack så mycket

Vi kontaktar er så snart vi kan.

Sorry, this event is full
Sorry, this event is canceled
Sorry, this event is no longer available

NÄSTA GREET HER EVENT 

When & where

Greet Huvudkontor
Bondegatan 21, 116 33 Stockholm
2026-01-21 15.00 - 17.00 
Bondegatan 21, 116 33 Stockholm, Sverige

Kvinnorna bakom Greet Her

Det är vi som står bakom Greet Her – och oss kommer du självklart att träffa på eventet.
👉 Connecta gärna med oss på LinkedIn (länkar hittar du under våra bilder).
💬 Dela också gärna att du ska gå på eventet – kanske finns det någon i ditt nätverk som vill följa med?

Therese Suazo

CEO Greet

ÄLSKAR att ringa kallt! 2012–2017 drev jag 101 Relationer, ett av Sveriges största mötesbokningsbolag. Då nådde vi 8–10 beslutsfattare i timmen – idag ser det annorlunda ut. Det kalla samtalet är verkligen inte dött!

Hedvig Abrahamsson

Projektledare

Genusvetare i botten med passion för relationer, kalla samtal och att sprida energi. Sedan maj 2024 på Greet där jag, tillsammans med Therese, bygger tillväxt genom varma och kvalificerade möten.

Linn Grebäck

Queen of mötesbokning

10 års erfarenhet av mötesbokning, både inhouse och som konsult. Jobbade tidigare med Therese på 101 Relationer och sedan vintern 2024 en del av Greet – alltid med fokus på att bygga nya relationer.

Patricia Kepinski

Mötesbokning & Marketing Automation

Som länken mellan sälj och marknad strävar jag alltid efter att skapa förtroende. Det bästa med mötesbokning är att man får den chansen många gånger om dagen. Kundrelationer har alltid varit ett nyckelfokus i mitt arbetsliv.

Varför Greet Her?

På Greet tittar vi varje måndag på bilden till höger, statisitik som varje gång gör oss lika upprörda och som till slut pushade oss att vara en del av lösningen.
 
Vi tror att en del av lösningen på dessa dystra siffror ligger i att stärka det kvinnliga nätverket. Med Greet Her vill vi ge alla kvinnor inom marknad och sälj ett forum för att stärka sitt egna nätverk och samtidigt få ta del av konkreta strategier genom Crash Courses som Greet Her erbjuder helt kostnadsfritt.
 
Greet Her ger dig värdefulla och konkreta strategier inom försäljning och marknadsföring tillsammans med ett nätverk av kvinnor som alla brinner för att vara med och förändra de dystra siffror vi varje måndagsmorgon påminns om.
 
DU är välkommen att vara en del av lösningen.
 
Vi ser fram emot att träffa dig!
 
 
 
 
 

 

 
Om oss
Greet Her är ett nätverk där vi erbjuder crashcourses för kvinnor inom försäljning och marknadsföring.
 
Här erbjuds en trygg och inspirerande miljö där kvinnor får möjlighet att bygga meningsfulla relationer, utbyta erfarenheter och utvecklas både professionellt och personligt.
 
Vårt syfte är att stärka det kvinnliga affärsnätverket inom näringslivet. Genom att samla kvinnor med liknande ambitioner och utmaningar skapar vi en plattform för samverkan, inspiration och tillväxt.
Med regelbundna utbildningar, workshops och nätverksträffar erbjuder Greet Her konkreta verktyg och kunskap inom försäljning, marknadsföring och ledarskap. Vi tror på kraften i gemenskap – och på att kvinnor som lyfter varandra stärker hela näringslivet.

Greet Sverige AB

Bondegatan 21, 11633 Stockholm

010 147 64 10

hej@greet.se